دکتر علی شریعتی انسان ها را به چهار دسته تقسیم کرده است

در این پست یک مطلب  از دکتر علی شریعتی برایتان گذاشتم. امیدوارم خوب باشد. 

*آن هایی که وقتی هستند، هستند و وقتی نیستند، نیستند

عمده آدم ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن هاست که قابل فهم می شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمانی دارند.

*آن هایی که وقتی هستند، نیستند و وقتی نیستند هم نیستند

مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویتشان را به ازای چیزی فانی وا گذاشته اند. بی شخصیت اند و بی اعتبار. هرگز به چشم نمی آیند. مرده و زنده شان یکی است.

*آن هایی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نیستند هم هستند

آدم هایی معتبر و باشخصیت. کسانی که در بودشان سرشار از حضورند و در نبودشان هم تاثیرشان را می گذارند. کسانی که همواره و برایشان به خاطر ما می مانند. دوستشان داریم و برایشان احترام قائلیم.

*آن هایی که وقتی هستندف نیستند و وقتی  نیستند، هستند

شگفت انگیز ترین آدم ها. در زمان بودنشان چنان قدرتمند و با شکوه اند که ما نمی توانیم حضورشان را دریابیم. اما وقتی که از پیش ما می روند، نرم نرم و آهسته آهسته درکشان می کنیم. می فهمیم که آنان چه بودند. چه می گفتند و چه می خواستند. ما همیشه عاشق این آدم ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان.  اما وقتی در برابرشان قرار می گیریم قفل بر زبانمان می زنند. اختیار از ما سلب می شود. سکوت می کنیم و غرقه در حضور آنان مست می  شویم و درست  زمانی که می روند یادمان می آید که چه حرف هایی داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این ها در زندگی ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

/ 4 نظر / 30 بازدید
صبا ن

سلام...خوشحالم می شم بابت تبادل لینک[گل]

سانی فخیمان

مهرررررررررررررررزاااااااااااااا د با اینکه اصلا برام مهم نیست بسری یا دختر اسم ÷سر رو خودت گزاشتی میشه اکستو بزا رو پرو فایلت .درسته خیلی سکرته! اما قرار بود برام میلش کنی که نکردی . اگر کردی نرسیده.

شقایق

من عاشق دکتر شریعتی هستم. بعضی متن های دکتر زندگی من رو عوض کرده.[لبخند]

مریم

فوق العاده بود.بی نهایت زیبا بود